Preskočiť na obsah

Hĺbkové tepovanie

Hĺbkové tepovanie, resp. tepovanie je zľudovený názov pre extrakčné čistenie, čo je proces, keď sa do textilného čalúnenia strekne pod tlakom čistiaci roztok, ktorý uvoľní a naviaže na seba nečistoty. Tie sú následne vysaté extraktorom (tepovačom). Pri ručnom čistení kefou alebo handrou je znečistenie votrené späť do čalúnenia a jeho odstránenie je iba povrchové. Extrakčné čistenie odstraňuje znečistenie, nie len povrchovo, ale aj hĺbkovo a to bez poškodenia materiálu.

Priebeh hĺbkového tepovania

Účinnosť hĺbkového tepovania nezávisí iba od použitej chémie a výkonnej profesionálnej techniky. Pri hĺbkovom tepovaní je potrebné dodržať technologické postupy, ktoré, nielenže zbavia čalúnenie nečistôt, ale dokážu udržať čalúnenie čisté na dlhší čas. Naša spoločnosť hĺbkové tepovanie vykonáva v niekoľkých krokoch, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou profesionálnej hĺbkovej extrakcie.

  1. Dôkladné vysávanie – z povrchu čalúnenia dôkladne odstránime prach, vlasy, odumretú ľudskú pokožku a iné znečistenie. Používame vysávače značky Kärcher s niekoľko stupňovou filtráciou vzduchu. Počas vysávania sa do ovzdušia nedostávajú žiadne ďalšie čiastočky prachu, ako sa to často deje pri použití lacnejších vysávačov v domácnostiach.
  2. Prvé hĺbkové tepovanie – prvé tepovanie vykonávame s namiešaným koncentrátom čistiaceho roztoku, ktorý dávkujeme v závislosti od znečistenia. V prípade veľkého znečistenia sa čistené čalúnenie najprv postrieka týmto roztokom. Ten necháme pôsobiť cca. 10 -15 min a až potom dochádza k tepovaniu.
  3. Druhé hĺbkové tepovanie – druhé tepovanie vykonávame iba s čistou vodou. Počas tohto procesu je z čalúnenia odsatý zvyškový čistiaci koncentrát z kroku č.2. Väčšina spoločností tento krok vynecháva, čo má za následok, že zostávajúci čistiaci prostriedok na seba bude naväzovať ďalšie nečistoty a čalúnení nábytok sa veľmi rýchlo znečistí. Tento krok vykonávame, kým extraktor nevysáva iba čistú vodu.
  4. „Tepovanie na sucho“ – čalúnenie vysávame dovtedy, kým bude extraktor vysávať vodu, čím znížime dobu schnutia podľa podmienok až o 1/4 času.

Na čistenie používame iba špecializovanú chémiu, ktorá je určená na čistenie čalúnení. 

Valet Pro logo
Koch Chemie logo

Kontakt

Profesionálne hĺbkové tepovanie

Považská Bystrica

Tel: +421 948 762 262

Po – Pia 10:00 – 17:00

V prípade nedostupnosti Vás budeme

 kontaktovať čo najskôr.

Mail: info@hlbkovetepovanie.sk

Facebook

Instagram